Najpopularniejsze metody depilacji

Depilacja to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, ponieważ każda kobieta marzy o gładkiej skórze w szczególności latem, gdy większa powierzchnia ciała eksponowana jest w promieniach słonecznych. Z jakich jednak metod depilacji można obecnie korzystać i która z nich jest najskuteczniejsza?

Depilator elektryczny

Dobrej jakości depilator elektryczny nie należy wprawdzie do najtańszych, jednak w porównaniu do wosku sprawdza się nieco lepiej. Depilacja takim urządzeniem nie należy do najprzyjemniejszych, ponieważ włoski wyrywane są wraz z cebulkami, co jest dosyć bolesne. Aby jednak woski zostały wyrwane, to muszą mieć odpowiednią długość, przez co niewiele pań decyduje się na tę metodę depilacji.

Depilacja woskiem

Kolejną dosyć popularną metodą depilacji jest depilacja woskiem, którą można przeprowadzić zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Depilacja woskiem podobnie zresztą jak depilatorem jest dosyć bolesna, ponieważ w tym przypadku woski również zostają wyrwane z cebulkami. Skóra jest gładka nawet przez kilkanaście dni, jednak u wielu pań po takiej właśnie depilacji włoski zaczynają wrastać w skórę, co jest bardzo bolesne – więcej o tym tutaj: http://kartuzy.info/wiadomosc,30669,Depilacja-laserowa-Vectus-w-Gdansku-Przelom-w-zakresie-depilacji-laserowej.html.

Maszynka jednorazowa

Najpopularniejszą od wielu lat metodą depilacji jest usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy maszynki jednorazowej, jednak powoli zaczyna odchodzić się od tego właśnie sposobu. Przy pomocy maszynki można wprawdzie usunąć włoski w zaledwie kilkanaście sekund, jednak już po kilku godzinach zaczynają pojawiać się z powrotem, a do tego podczas depilacji istnieje dosyć duże ryzyko skaleczenia.

Krem do depilacji

W domowych warunkach można również pozbyć się włosków przy pomocy specjalnego kremu do depilacji, jednak w tym przypadku istnieje dosyć duże ryzyko wystąpienia podrażnienia lub alergii skórnej. Metoda ta jest na szczęście bezbolesna, jednak już po kilku dniach włoski zaczynają powoli odrastać. Przed nałożeniem takiego kremu warto pamiętać o tym, aby wykonać test uczuleniowy na niewielkiej powierzchni skóry, aby sprawdzić, jak będzie ona reagować na zaaplikowany preparat.

Depilacja laserem

W ostatnim czasie coraz większa liczba kobiet decyduje się na depilację laserową, ponieważ dzięki tej metodzie można pozbyć się włosków nawet na kilka lat. Jaki laser warto jednak wybrać, biorąc pod uwagę fakt, iż każdy gabinet kosmetyczny ma zróżnicowaną ofertę? Jednym z lepszych laserów dostępnych na rynku jest laser diodowy Vectus, który jest nie tylko bardzo precyzyjny, ale również dzięki pokrytej szafirowym szkłem głowicy wykazuje właściwości chłodzące. Dzięki temu zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny, dlatego też coraz większa liczba pań decyduje się na jego przeprowadzenie. Depilacja laserem diodowym Vectus to najszybsza i najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianych włosków, która jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Efekty depilacji laserowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby pozbyć się wszystkich włosków, konieczne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów w około 4-tygodniowych odstępach.

źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

5 Comments on Najpopularniejsze metody depilacji

  1. Super sprawa ta depilacja laserowa, warto trochę zaoszczędzić i mieć z głowy stres związany z codziennym często goleniem się. A już w ogóle, gdy ktoś ma problem z nadmiernym owłosieniem – taki zabieg jak znalazł 🙂

  2. Niedawno koleżanka powiedziała mi o takiej metodzie depilacji i zaciekawiło mnie to bardzo. Zaczęłam czytać i szukać informacji a dziś umówiłam się na pierwszy zabieg na pachy 🙂

  3. Polecam Clinica Cosmetologica, miejsce w którym otoczono mnie opieką i pozwolono zrelaksować się i zapomnieć o obawach. Ten zabieg jest naprawdę skuteczny i bezbolesny 🙂 ja już jestem po pół roku od zabiegu i po włoskach ani śladu

  4. Maszynki są wkur**ające, kremy śmierdzące, wosk boli.. dlatego ja wolę po prostu iść na zabieg, który usunie mi włoski trwale, bezboleśnie i bez stresowo 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


− 4 = 6