Krem na rozstępy: Działa na piersi, uda, pośladki i inne części ciała

rozstępy krem

W medycynie estetycznej obecnie można znaleźć wiele metod, które oferują skuteczną walkę z rozstępami. Nie każda działa jednakowo i nie każda jest w stanie przynieść zadowalające efekty. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych metod są kremy na rozstępy.

Dla części osób są one nieskuteczne i stanowią jedynie źródło dochodów dla firm kosmetycznych. Z drugiej strony były one stosowane już przez setki tysięcy osób na całym świecie i pomogły wielu ludziom w walce z rozstępami.

Jaka jest zatem prawda o kremach na rozstępy?

Czy krem na rozstępy naprawdę działa?

Jak najbardziej tak. Udowodnione zostało naukowo, że dobór odpowiednich substancji aktywnych i wcieranie ich na odsłoniętą skórę może pomagać w walce z rozstępami. Jest jednak kilka warunków.

Nie trać cierpliwości! Walka z rozstępami to długotrwały proces. Kremy wspomagają zdolności regeneracyjne skóry i wpływają korzystnie na jej uwodnienie i elastyczność. Należy jednak dać tkance czas na wytworzenie odpowiedniej ilości włókien i wzmocnieni tych istniejących. Trwa to zazwyczaj kilka tygodni. Zatem nie należy się poddawać po jednym miesiącu terapii, gdyż widoczna poprawa może nastąpić dopiero po 6-7 tygodniach. Czas ten jednak jest indywidualny dla każdej osoby.

Reaguj na pierwsze objawy! Rozstępy powstają w wyniku uszkodzenia włókien budujących skórę. Najpierw mają kolor czerwony i po kilku miesiącach, a czasem i nawet latach przybierają białą barwę. Najlepsze efekty terapia przynosi w momencie kiedy rozstępy są świeże, czyli bordowe. To wtedy od ilości składników odżywczych zależy regeneracja uszkodzenia. Aplikując krem na rozstępy w tym momencie nie dopuścisz do pojawiania się trwałych białych blizn.

Jaki krem na rozstępy wybrać?

strialys krem na rozstępy - skuteczne rozwiązanie dla kobiet
Strialys – skuteczne rozwiązanie dla kobiet, na rozstępy.

Ważne jest również odpowiednie dobranie kremu do leczenia rozstępów. Tanie preparaty zawierające dużą ilość wypełniaczy, jak silikony, emulgatory, czy sztuczne barwniki nie zapewnią dobrych efektów. Posiadają one w składzie zbyt małą ilość substancji aktywnych oraz w dłuższej perspektywie mogą wysuszać skórę, co jeszcze bardziej zwiększa jej podatność na uszkodzenia.

Dlatego ważne jest, aby krem na rozstępy był oparty na naturalnych składniach i zawierał maksymalną ilość substancji aktywnych. Takim preparatem jest Strialys.

W jego składzie nie znajdują się tylko i wyłącznie naturalne składniki. Każda tubka kremu to maksymalna dawka skoncentrowanych substancji aktywnych, które wykazują niezwykle dużą skuteczność w walce z rozstępami.

Działanie kremu opiera się na:

 • regeneracji – pobudzone zostają komórki macierzyste skóry do zwiększonej syntezy włókien kolagenowych i elastycznych, co znacznie poprawia gęstość tkanki i jej stan ogólny
 • nawilżeniu – dobrze uwodniona skóry lepiej się regeneruję oraz jest mniej podatna na uszkodzenia w przyszłości
 • ujędrnieniu – większa ilość włókien elastycznych sprawia, że skóra staje się bardziej rozciągliwa i mniej podatna na uszkodzenia
 • poprawie mikrokrążenia – składniki kremu znacznie poprawiają stan drobnych oraz wpływają korzystnie na wymianę składników odżywczych między naczyniami, a komórkami

Na jakie składniki w kremach zwracać uwagę?

To czy dany krem przyniesie zadowalające rezultaty w głównej mierze zależy od jego składu. Jedynie preparaty zawierające wystarczającą ilość składników oraz odpowiedni rodzaj substancji aktywnych, mogą pomóc w walce z rozstępami.

Wybierając krem na rozstępy na piersi oraz inne części ciała należy zwrócić uwagę na takie składniki jak:

 • Dipalmitynian hydroksyproliny – silnie nawilżający i ujędrniający składnik pochodzenia roślinnego
 • Kofeina – idealnie nadaje się do usuwania nadmiaru toksyn z tkanki skórnej, co korzystnie wpływa na jej odżywienie
 • Ekstrakt z kociego pazura – substancja bardzo dobrze zwalczająca wolne rodniki, które przyczyniają się do uszkodzenia skóry
 • Ekstrakt z żeń-szenia właściwego – składnik o silnie wzmacniającym na skórę działaniu
 • Ekstrakt z bylicy bożego drzewka – najsilniejszy związek ujędrniający i poprawiający elastyczność skóry

Podsumowanie – czyli czy kremy na rozstępy są skuteczne

Widzimy jasno, że kremy na rozstępy idealnie nadają się do leczenia. Są niezwykle bezpieczne. Koszt terapii w porównaniu do drogich zabiegów kosmetologicznych nie jest wcale taki wysoki. Stosując jednak kremy na rozstępy należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 • stosuj krem przynajmniej dwa razy dziennie
 • najlepiej jest aplikować preparat zaraz po kąpieli
 • wybrac należy dobry i sprawdzony olejek na rozstępy

 

5 Comments on Krem na rozstępy: Działa na piersi, uda, pośladki i inne części ciała

 1. Ten krem na rozstępy jest mega skuteczny! W porównaniu do tego badziewia co używają moje koleżanki to ten przynajmniej powoduje zmniejszenie widoczności moich rozstępów.

 2. Strialys jest dobrym kremem na rozstępy cena również mnie z początku przeraziła. Heh tylko to wygląda tak, że moja siostra kupiła chyba z 4 różne kremy na rozstępy i żaden nie przynosił widocznych efektów. Ja zapłaciłam raz i jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru. Polecam serdecznie.

 3. A ja nie mam żadnych problemów z rozstępami. Jestem matką trójki dzieci i nie mam nawet jednej kreseczki ^^ – ale to chyba geny 😀

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


65 − 64 =