Wszystko o depilacji laserowej – Depilacja laserowa Gdynia

depilacja

  Każdy z nas stosuję depilację niektórych okolic ciała. Najwygodniejszym na to sposobem jest depilacja laserowa. Z tego rodzaju depilacji korzysta obecnie coraz więcej osób. Jest to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z najróżniejszych rejonów ciała. 

Na czym polega więc depilacja laserowa?

Zabieg ten jest polecany przede wszystkim osobom, które zmagają się z wrastającymi włoskami, jak również osobom o szczególnie wrażliwej na podrażnienia skórze. Laserowe usuwanie owłosienia pozwala na niemal jego całkowite zlikwidowanie w wybranych przez nas miejscach na ciele. Zabieg ten wymaga kilkukrotnego powtórzenia ale jego efekt jest zdumiewający. Pozwala on bowiem cieszyć się niewiarygodnie gładką skórą nawet przez kilka lat. Proces laserowej depilacji poprzedzony jest konsultacją z dermatologiem bądź kosmetologiem. Na podstawie wywiadu z pacjentem, rodzaju owłosienia, ogólnego stanu skóry dobiera się odpowiednie wiązki laserowe. Zabieg ten przeprowadzany jest przez dermatologa. Polega on na naświetlaniu po kolei wybranych miejsc na skórze niewielką wiązką światła. Nie jest to bolesne, choć część pacjentów opisuje to uczucie jako delikatne mrowienie. Jeżeli jednak dyskomfort jest dla nas zbyt duży można poprosić o nasmarowanie skóry żelem znieczulającym, bądź chłodzącym. Po zabiegu możliwe jest delikatne zaczerwienienie skóry, które niebawem zniknie. Po depilacji laserowej należy również odpowiednio dbać o skórę a mianowicie jeśli jest ona podrażniona nie wolno jej pocierać przy wycieraniu, jeżeli depilowane były pachy- nie wolno stosować dezodorantów. Dodatkowo do ok. 2 tygodni po zabiegu nie wolno opalać skóry poddanej depilacji laserowej.

depilacja laserowa nóg - Gdynia
Depilacja laserowa nóg – Gdynia.

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Jak przygotować się do laserowego usuwania owłosienia?

Przede wszystkim osoba, u której będzie wykonany taki zabieg powinna zgolić włosy w miejscu, w którym skóra będzie naświetlana. Przed przystąpieniem do tego zabiegu nie wolno się opalać w miejscu, w którym chcemy zastosować depilację. Skóra nie może być także podrażniona. Tuż przez zabiegiem nie należy również stosować kremów do depilacji ani kremów z witaminą A i C a także samoopalaczy. Absolutnie zabronione jest również stosowanie preparatów złuszczających skórę, która musi być  być oczyszczona z makijażu, kosmetyków, perfum, potu i innych zanieczyszczeń.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu depilacji laserowej często bywa, iż skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Często taki stan znika do kilku godzin po zabiegu ale możliwym jest również, że będzie trwał kilka dni. Należy wówczas bardzo dbać o skórę. Istotnym jest by nie brać wtedy zbyt gorących kąpieli, które mogłyby dodatkowo podrażnić okolice ciała poddane depilacji. Nie jest również wskazane korzystanie z sauny, basenu, używanie samoopalaczy, opalanie, używanie preparatów zawierających alkohol, stosowanie peelingów. 

Dodatkowe informacje o depilacji – https://www.rmf.fm/magazyn/news,17482,czy-depilacja-laserowa-jest-skuteczna.html

Czy warto?

Oczywiście, że warto. Ta metoda depilacji charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością, która wynosi nawet 90%! Powodzenie tego rodzaju zabiegu oczywiście uzależnione jest od indywidualnych uwarunkowań, takich jak np. rodzaj włosia, jego kolor oraz karnacja skóry, bowiem im ciemniejszy włos i jaśniejsza karnacja tym bardziej zadowalający efekt możemy uzyskać. Aby zabieg ten był jak najbardziej skuteczny należy przychodzić na kolejne serie co około 4-6 tygodni. Ten rodzaj depilacji ma dużo zalet. Przede wszystkim jest to bardzo wygodne. Panie mogą rozkoszować się urlopem i urokami lata i nie muszą martwić się o to, że nie zabrały ze sobą jednorazowych maszynek do golenia. Bez wątpienia wpływa to na komfort. Szczególnie możemy się cieszyć efektami latem, gdy codziennie odsłaniamy nogi i chcemy by były idealnie gładkie. 

9 Comments on Wszystko o depilacji laserowej – Depilacja laserowa Gdynia

  • Polecam czytać, że zrozumieniem. Depilacja laserowa ma 90% skuteczności. A kwestia powtarzalności zabiegów wynika z tego, że włosy rosną nierównomiernie. Istnieje więc szansa, że włosy, które chcemy usunąć dopiero wyrosną.

 1. Warto sobie poczytać i dowiedzieć się o przeciwwskazaniach do depilacji. Wiele osób depiluje się na lato, ale nie wiedzą, że nie można wtedy skóry wystawiać na Słońce, więc nici z opalania.

  • Ja polecam Clinica Cosmetologica w Gdyni. Byłam u nich na pełnej serii zabiegów depilacji i jak do teraz żadne włoski nie rosną. Konsultacja jest darmowa 😉

  • Coooo? To ja myślałam, że depilacja laserowa jest tylko po, by ładnie wyglądać. Jednak wszystko znajdzie też swoje zastosowanie w leczeniu niektórych schorzeń ^^

   • Zaskoczenie co nie? Moja ciocia z pomocą depilacji laserem wyleczyła się właśnie z zapalenia mieszków włosowych, którego nabawiła się z kolei przez depilację woskiem 😛

 2. Ten laser Vectus wygląda trochę jak taki odkurzacz do samochodu 😀 Śmieszne, zawsze sobie wyobrażałam, że laser do depilacji i cały zabieg bardziej przypominają lutowanie. Może dziwne mam skojarzenia 😀

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


62 + = 70