Wygraj w końcu z cellulitem!

balsam na cellulit

Cellulit jest najbardziej znienawidzonym defektem wśród kobiet. Posiada go znaczna większość z nas na takich miejscach jak uda, pośladki oraz brzuch. Są to części ciała chętnie odsłaniane latem, dlatego warto zawalczyć o piękną i jędrną skórę na wakacje. Nie jest to łatwe, jednak dzięki systematycznej pracy znacznie można poprawić wygląd nieestetycznych okolic. Jak zlikwidować cellulit na udach?

Całkowita zmiana stylu życia

Nasze babcie nawet nie wiedziały o istnieniu cellulitu. Nic w tym dziwnego – prowadziły zupełnie inne życie. Otyłość nie była problemem na tak dużą skalę jak dzisiaj, nie stosowało się terapii hormonalnych oraz obowiązki zmuszały do większej aktywności fizycznej. Dzisiaj pomarańczową skórkę można zauważyć nawet u szczupłych i młodych, nastoletnich dziewczyn. W związku z tym trzeba porzucić złe nawyki i zastąpić je zupełnie nowymi oraz zdrowszymi. Nawet jeśli masz siedzącą pracę szukaj cały czas możliwości, aby jak najwięcej się ruszać – dojeżdżaj rowerem, wybieraj spacery zamiast komunikacji miejskiej, nie bój się schodów lub zapisz się na kurs tańca. Staraj się jak najwięcej dostarczać organizmowi ruchu. Do diety warto włączyć dużo warzyw i owoców, a zrezygnować ze słodyczy, fast foodów i słodzonych napoi. Nie tylko podziękuje nam za to wygląd naszej skóry, ale także efektem ubocznym walki z cellulitem może okazać się spadek wagi.

Codzienny masaż

masaż na cellulitPrysznic każdy bierze codziennie, co za tym idzie – może on być narzędziem do walki z kobiecym wrogiem. Jedyne co trzeba zrobić to przemóc się do zimnej wody i polewać nią całe ciało na zmianę z ciepłą. Taki naprzemienny prysznic mobilizuje naczynia krwionośne do kurczenia i rozszerzania się oraz później intensywniejszej pracy. Dodatkowo podkręca metabolizm, wzmacnia tkanki i pomaga usunąć toksyny z organizmu. Jednak na tym nie powinna kończyć się praca nad pozbyciem się cellulitu. Po wyjściu spod prysznica warto zafundować udom kolejną część masażu. Nie potrzeba do tego żadnego sprzętu, chociaż na rynku można zaopatrzyć się w specjalne rękawice, bańki i masażery. Na lepszy efekt można liczyć dzięki użyciu kremów antycellulitowych, jak na przykład Vialise. Ruchy powinny być powolne i spokojne, ugniatając kolejne centymetry fałdów skóry.

Preparaty antycellulitowe

Wtarcie balsamu zajmuje dosłownie 2-3 minuty, przy czym można zastosować dobry krem na cellulit oraz masować newralgiczne miejsca. Niewielka zmiana, po której następuje duży efekt – zmniejszenie pomarańczowej skórki, pobudzenie krążenia krwi, skuteczniejsze odprowadzanie wody i limfy. Składnikami takich preparatów są zazwyczaj te, które stymulują proces lipozy, czyli spalanie tłuszczu. Obniżają również stężenie glukozy w komórkach (kofeina, rutyna, L-karnityna, retinol, olejki eteryczne). Druga grupa ma za zadanie uszczelniać naczynia krwionośne i działać przeciwobrzękowo (algi zielone i brunatne, arnika górska, miłorząb japoński, skrzyp polny). Ostatnią grupą są podstawowe składniki każdego balsamu, które ujędrniają, wygładzają i nawilżają skórę. Dlatego też warto zamienić zwykłe kremy na preparaty antycellulitowe, ponieważ bez zbędnego wysiłku możemy przyczynić się do redukcji pomarańczowej skórki.

Body wrapping

Dalej zostajemy w temacie kremów antycellulitowych. Kobiety, które mają czas i chęci lub są niezadowolone z dotychczasowych efektów mogą dodatkowo owinąć ciało folią po zaaplikowaniu wybranego kremu. Teraz wystarczy przykryć się kocem na pół godziny, oddać się pełnemu relaksowi i czekać, aż nieprzyjaciel będzie znikał z dnia na dzień na naszych oczach.

Przeczytaj też Kilka słów o tym jak się pozbyć cellulitu – Krem na cellulit

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


+ 66 = 71