Skuteczny sposób na hemoroidy

Guzki krwawnicze posiada każdy z nas. Odpowiadają za prawidłową pracę odbytu i kontrolę wypróżniania. W stanach chorobowych tracą swoje właściwości i są przyczyną dokuczliwych dolegliwości.

 

Żylaki odbytu

 

Prawidłowo funkcjonujące guzki krwawnicze wypełnione są krwią, która podczas wypróżniania zostaje odprowadzana, a guzki się obkurczają. W wyniku nacisku na naczynia żylne krew nie odpływa, a guzki są stale powiększone. W ten sposób powstają żylaki odbytu.

Najczęstszą przyczyną powstawania hemoroidów są trwałe zaparcia wynikające z niewłaściwej diety i siedzącego trybu życia. Zaburzeniom ulega wtedy perystaltyka jelit i regularne wypróżnianie. Hemoroidy uważane są za typową chorobę kierowców. Mogą pojawić się także jako efekt bólów partych podczas porodu.

 

Leczenie hemoroidów w domu

 

Domowe sposoby na hemoroidy skuteczne są na początkowym etapie choroby, kiedy pojawia się swędzenie w okolicach odbytu. Im szybciej zaczniemy działać, tym krócej będzie trwać kuracja. Najlepsze efekty przynoszą nasiadówki ziołowe. Nasiadówka powinna trwać 10 minut. Do nasiadówek można wykorzystać napary z szałwii, kasztanowca lub kory dębu. Ulgę w bolesnych hemoroidach przynoszą okłady z kostki lodu lub zaparzonej torebki herbaty. Można stosować także przemywanie aloesem lub rumiankiem.

 

Powrót do korzeni

 

Domowe sposoby leczenia nie tylko hemoroidów oparte są na właściwościach leczniczych roślin. Bardzo często okazuje się, że są to metody bardzo skuteczne i chronią przed koniecznością zażywania leków, które mają wiele skutków ubocznych. Od dawna wiemy, że mięta pomaga na żołądek, kasztanowiec na żylaki a syrop z sosny na górne drogi oddechowe.

 

Właściwości lecznicze roślin to efekt ich bogatego składu witamin, mikro i makroelementów niezbędnych dla właściwego funkcjonowania całego organizmu.

 

Procto Vitale na hemoroidy

 

To mieszanka wykorzystująca właściwości czterech roślin:

 

  • rdestu ptasiego,
  • prawoślazu lekarskiego,
  • szałwii,
  • skrzypu.

 

Połączone w odpowiednich proporcjach (receptura autorka) okazały się bardzo skuteczne w leczeniu hemoroidów. Zioła na hemoroidy powodują nie tylko ustąpienie takich dolegliwości jak swędzenie, ból czy krwawienie, ale powoduje trwałe zniknięcie hemoroidów.

 

Dodatkowo Procto Vitale dostępne w internecie pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

 

Leki w aptekach na hemoroidy

 

Na początkowym etapie choroby hemoroidalnej możemy stosować środki dostępne bez recepty, są to maści, czopki, tabletki. Przede wszystkim łagodzą one dokuczliwe dolegliwości, ale także zmniejszają obrzęki, stany zapalne oraz zwiększają szczelność naczyń krwionośnych. Niektóre z nich zawierają w swoim składzie wyciągi z kasztanowca, kory dębu lub szałwii. W stanach zaawansowanych lub nawracających leczenie hemoroidów musi prowadzić proktolog.

Sprawdź także: Testy alergiczne

Metody inwazyjne na hemoroidy

 

W przypadku oporności guzków na leczenie farmakologiczne hemoroidy usuwane są za pomocą metod inwazyjnych. Najczęściej są to zabiegi przeprowadzane w warunkach ambulatoryjnych i nie wymagają hospitalizacji (podwiązywanie guzków, krioterapia, laseroterapia lub skleroterapia). Tylko w najbardziej zaawansowanym stopniu (III) stosuje się chirurgiczne usuwanie hemoroidów.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: http://ziolanahemoroidy.pl