Leczenie łysienia, czyli skuteczne zabiegi na wypadanie włosów

W przypadku tracenia większej ilości włosów, czyli ponad stu na dobę, należy zwrócić się z owym problemem do specjalisty. Może się okazać, że nadmierne wypadanie włosów jest objawem łysienia. W celu uzyskania fachowej diagnozy, wskazana jest wizyta u trychologa, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu lekarskiego oraz trichogramu jest w stanie ustalić pierwotną przyczynę schorzenia oraz zastosować odpowiednią terapię. Jakie metody walki z wypadającymi włosami są obecnie godne polecenia?

Metoda mezoterapii na łysienie

Zatrzymanie procesu łysienia to jedno, ale ważne jest także pobudzenie cebulek włosowych do odrastania nowych włosów. Godnym polecenia zabiegiem jest mezoterapia igłowa, która polega na ostrzykiwaniu skóry głowy specjalnymi preparatami wspomagającymi. Jest to zabieg nie tylko leczniczy, ale także odżywczy oraz regenerujący. Na czym polega mezoterapia igłowa? Zabieg ten polega na wprowadzeniu przy pomocy cienkiej igły substancji czynnych w głębokie warstwy skóry. Na szczęście wykonywane nakłucia nie są bardzo bolesne. Warto wiedzieć, że na owy zabieg można się zdecydować nie tylko w przypadku łysienia, ale także w celach profilaktycznych. Mezoterapia jest szczególnie polecana osobom, u których doszło do utraty włosów w okolicy czołowej. W przypadku włosów cienkich, szarych, słabych i rozdwajających się również można śmiało zastosować ową metodę. Pod skórę wstrzykiwane są specjalne mieszanki, które przypominają koktajle. Zawierają one najczęściej witaminy, mikroelementy, aminokwasy i peptydy, które zapewniają włosom odnowę i regenerację, a także przyczyniają się do hamowania łysienia. Okazuje się, że peptydy są niezwykle skuteczne w walce z wypadającymi włosami, ponieważ nie tylko je odżywiają, ale także stymulują mieszki włosowe do pracy. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na odrastanie mocniejszych, grubszych oraz gęstszych włosów, które dodatkowo staja się lepiej nawilżone oraz lśniące.

Zobacz też: Karboksyterapia w leczeniu łysienia

Inną skuteczną metodą jest karboksyterapia, w której wykorzystuje się dwutlenek węgla. Można ją wykorzystywać także do celów terapeutycznych. Podskórne podanie dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co sprzyja lepszemu dotlenieniu skóry głowy. Tak potraktowane cebulki włosowe dostają bodziec, który przyczynia się do odrostu nowych i silniejszych włosów. Karboksyterapia jest często stosowana z mezoterapią, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na znacznie korzystniejsze efekty. Dzieje się tak dlatego, że oba te zabiegi w wersji połączonej wzajemnie się uzupełniają. Obecnie wykorzystywane są nowoczesne urządzenia, dzięki czemu zamiast mało przyjemnego  zimnego dwutlenku węgla podaje się podgrzany CO2. Pojawienie się takiej możliwości sprawiło, że zabieg ten nie wiąże się już z bólem, a więc coraz więcej osób się na niego decyduje. Na pierwsze efekty można liczyć zwykle po czterech zabiegach.

Skuteczne leczenie łysienia – dr Trycholog Gdańsk.

Intradermoterapia, czyli metoda wykorzystująca własne osocze bogatopłytkowe, jest terapią wyróżniającą się niezwykłą skutecznością.  Najczęściej wykorzystuje się tego typu zabiegi w przypadkach bardziej problematycznych. Chodzi tutaj głównie o przypadki, kiedy to koniczne jest bardzo silne odżywienie włosów lub w przypadku systematycznej ich utraty. Na czym polega zabieg? Intradermoterapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatem uzyskanym z własnej krwi pacjenta. Zawarte w osoczu płytki krwi są bogate w czynniki wzrostu, dzięki czemu można liczyć na pobudzenie cebulek włosowych do wytworzenia mocniejszych włosów. Zabieg korzystnie wpływa na poprawę krążenia i dostarcza dużą dawkę odżywczych witamin  i minerałów.

Zobacz co to jest Trichogram – https://www.youtube.com/watch?v=9F-CQdEhLeU