Pozbądź się niechcianych włosków na ciele

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejsza jeśli chodzi o trwałe usuwanie owłosienia. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny i skuteczny. Polecany szczególnie dla osób, u których tradycyjne metody depilacji powodują podrażnienia i zaczerwienienia. Trwała depilacja jest wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zapomnieć o kłopotliwych maszynkach do golenia. Jak wygląda zabieg i jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Jak wygląda zabieg depilacji laserem?

Laser przyłożony do skóry, emituje wiązkę promieni, która jest pochłaniana przez melaninę. Duża ilość ciepła jakie powstaje działa niszcząco na cebulkę włosa, dzięki czemu ten nie odrasta. By całkowicie pozbyć się zbędnego owłosienia potrzeba kilka zabiegów. Depilacja laserowa działa bowiem jedynie na włoski, które są w fazie wzrostu. Liczba zabiegów zależy od indywidualnych uwarunkowań takich jak grubość i kolor włosa, jego struktura, a także od karnacji. Najnowsze lasery jak depilator Vectus lepiej radzą sobie z ciemną karnacją i jaśniejszymi włoskami ponieważ zawierają czytnik aktywnej melaniny. Jest to bardzo skuteczna depilacja laserowa Ile zabiegów będzie potrzebnych jest także zależne od miejsca na ciele, które depilujemy.

Czy depilacja laserowa boli? Jest to kwestia sporna, zależy od wykorzystanego sprzętu, miejsca depilacji oraz od indywidualnego progu bólu. Zazwyczaj dyskomfort polega na niewielkim szczypaniu czy pieczeniu. By zminimalizować nieprzyjemne uczucie należy wybrać odpowiednią dla siebie metodę. Na przykład depilatory Vectus na podstawie pomiarów, dobierają indywidualne parametry zabiegu, a dodatkowo schładzają skórę, dzięki czemu zabieg jakim jest usuwanie włosów laserem, jest praktycznie bezbolesny.

Przeciwwskazania do depilacji laserem

Decydując się na zabieg jakim jest depilacja laserowa przeciwwskazania powinniśmy skonsultować z lekarzem. Usuwanie owłosienia laserem jest niewskazane gdy cierpimy na choroby skóry, mamy skłonności do przebarwień czy cierpimy na poważne choroby ogólne. Jesteśmy wówczas bardziej podatni na oparzenia po depilacji laserowej. Również nie wskazana jest depilacja laserowa w ciąży. Nie jest znany wpływ wiązki lasera na płód co wyklucza wykonanie zabiegu. Dodatkowo kobiety mają wtedy skłonności do powstawania przebarwień oraz obniżony próg bólu. Depilacja laserowa a ciąża? Radzimy rozwagę.

Przygotowanie do zabiegu depilacji

Depilacja laserowa jak się przygotować? By zabieg był bezpieczny oraz jak najbardziej efektywny należy się do niego odpowiednio przygotować. Przez jakiś czas powinniśmy zrezygnować z opalania oraz tradycyjnego usuwania owłosienia, laser działa tylko na włoski które rosną. Dodatkowo powinniśmy zrezygnować z kosmetyków na bazie alkoholu i sztucznie barwionych. Odpuśćmy także fotouczulające zioła.

Pielęgnacja po zabiegu

Po zabiegu jakim jest depilacja laserowa skutki uboczne to głównie lekko zaczerwieniona czy podrażniona skóra. Jeśli coś nas zaniepokoi powinniśmy udać się do lekarza, czasami po zabiegu mogą bowiem pojawić się przebarwienia czy stany zapalne. Do pielęgnacji skóry po zabiegu powinniśmy używać jedynie delikatnych, antyalergicznych kosmetyków. Na kilka dni zrezygnujmy także z opalania.

Efekty depilacji laserowej

Zabiegi depilacji są bardzo skuteczne, już po kilku włoski całkowicie przestają odrastać. Po pierwszej sesji zabiegu jakim jest depilacja laserowa Gdynia (o tym więcej tu: http://vectusgdynia.pl/kobiety/) –  efekty widoczne są już na drugi dzień. Włosy są słabsze, zaczynają się kruszyć i wypadać. Wystarczy kilka sesji by pozbyć się niechcianego owłosienia. Czasem konieczne jest jedynie wykonanie zabiegu przypominającego, tak by uśpione mieszki nie zaczęły produkować nowych włosów.

Depilacja laserowa cena

Laserowa depilacja cena jest zróżnicowana i zależy od kilku czynników jak metoda depilacji czy partia ciała z której chcemy pozbyć się owłosienia. Przy zabiegu jakim jest depilacja laserowa koszt całkowity zależny jest także od ilości sesji potrzebnych by całkowicie usunąć włosy. Mimo że nie należy do najtańszych, depilacja laserowa opinie ma pozytywne, jest ceniona głównie za skuteczność. Laserowa depilacja jest także bezpieczna i nie powoduje podrażnień, a więc warto z niej skorzystać.

Więcej informacji, opinie i ceny na stronie Clinica Cosmetologica w Gdyni

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


− 4 = 6