Piękna i odmłodzona skóra po HIFU

Przyjrzymy się na czym polega klasyczny lifting twarzy. Jest to chirurgiczne nacięcie skóry oraz jej przysłowiowe naciągnięcie, co powoduje zniwelowanie oznak starzenia na twarzy. Sam zabieg kosztuje kilka tysięcy złotych. Po jego zakończeniu zakładane są szwy i opatrunek. Dolegliwości bólowe utrzymują się przez kilka tygodni. Przez ten czas należy również unikać wychodzenia z domu oraz dużo odpoczywać, aby proces rekonwalescencji mógł przebiegać prawidłowo.

Brzmi strasznie?

Na szczęście medycyna estetyczna zna obecnie mniej inwazyjne metody, które pozwalają osiągnąć bardzo zbliżony efekt do zabiegu operacyjnego.

Rewolucję w leczeniu zmarszczek przyniosła technologia HIFU, wykorzystująca zogniskowaną falę ultradźwiękową do wywołania określonych skutków w tkance. W skórze powoduje powstawanie mikroskopijnej wielkości uszkodzeń, które są niewyczuwalne przez pacjenta. Ta minimalna destrukcja tkanki przynosi jednak bardzo dobre efekty, gdyż pobudza komórki macierzyste skóry do produkcji dużej ilości włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się gęstsza, bardziej jędrna i gładka. Ciekawostką jest fakt, że technologia ta początkowo wykorzystywana była do leczenia zmian nowotworowych u pacjentów. Z czasem jednak zauważono w niej duży potencjał, który wykorzystywany jest obecnie w zabiegu Ultraformer III.

Jak wygląda bezinwazyjny lifting twarzy?

Pacjentka przed przystąpieniem do zabiegu nie musi być na czczo, ani nie musi specjalnie się przygotowywać. Można zgłosić się tuż przed godziną zaplanowanego zabiegu. Trwa on zazwyczaj od 30 do 120 minut. Czas ten uzależniony jest od okolicy ciała. Ta twarzy trwa on krócej, jednak na udach, czy brzuchu może potrwać ponad godzinę. Ze względu na fakt, że zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny nie ma potrzeby stosowania środków znieczulających i pacjentka zaraza po skończonej sesji może wrócić do normalnego funkcjonowania.

miejsca zabiegu HIFU

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowany personel. Operatorem może być lekarz lub magister kosmetologii. Na urządzeniu Ultraformer III ustawia on głębokość, na jaką fale mają wnikać, w zależności od okolicy ciała. Następnie przykłada głowicę w określonych miejscach, aby pobudzić skórę do wytwarzania kolagenu.

Do najważniejszych informacji należy jednak fakt, że bezinwazyjny lifting ciała lub twarzy w większości przypadków przynosi efekty już po jednej sesji. Tą wysoką skuteczność zabieg zawdzięcza sile działania ultradźwięków. Dzięki wspomnianej wcześniej technologi istnieje możliwość pobudzenia produkcji kolagenu na wiele miesięcy do przodu. Należy jednak pamiętać, by dać czas skórze na regenerację. Dlatego najbardziej widoczne efekty pojawiają się po około 3 miesiącach.

efekty HIFU efekty HIFU - twarz

Kolejnym dużym plusem zabiegu jest to, że osiągnięte efekty utrzymują się około 2 lat. Nie ma więc potrzeby korzystania z usługi częściej co zapewnia dużą oszczędność czasu i pieniędzy.

Kiedy lifting twarzy bez skalpela może być wykonany?

Do głównych przypadków kiedy zabieg Ultraformer III może pomóc należą:

  • problemy z jędrnością skóry twarzy, szyi lub innej okolicy ciała
  • widoczne zmarszczki na twarzy lub szyi
  • występowanie efektu tzw. podwójnego podbródka
  • bladość skóry
  • opadnięte brwi

Zabieg może być jednak wykonywany na każdą okolicę ciała gdzie występuje problem zwisającej i wiotkiej skóry.

Patrząc na zabieg Ultraformer III i efekty jakie gwarantuje można dojść do wniosku, że jest bardzo dobrą alternatywą do zabiegów chirurgicznych. Warto jednak podkreślić, że wykorzystuje on naturalne procesy zachodzące w tkankach. Zatem im młodsza będzie skóra poddana zabiegowi, tym lepsze rezultaty będzie można osiągnąć. Dlatego warto stosować ten zabieg jako formę działania profilaktycznego.

Więcej przeczytaj na http://czasherbaty.pl/zabiegi-na-skore/trwaly-lifting-bez-uzycia-skalpela/

3 Comments on Piękna i odmłodzona skóra po HIFU

    • fale wchodza w tkane ktora jest ogrzewana i przez to masz te mikro uszkodzenia. nic to nie boli. pozniej jest tak ze przez te 2 albo 3 miesiace sie wszystko goi, wiecej jest skladnikow i kolagenu no i sa usuwane komorki tluszczowe.

  1. Lekarzy, kosmetologów i ogólnie samo HIFU Gdańsk ma bardzo ok. Przed zabiegami poszłam na konsultacje i wszystko mi tłumaczono tam na miejscu. Jak będzie to wyglądało, w jaki sposób to działa, przeciwwskazania, wskazów itp. Poszukajcie może na stronie clinica cosmetologica info tym zabiegu. Tam też jest tego sporo.

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*


44 + = 47