Depilacja laserem Vectus

Nie da się ukryć, że medycyna estetyczna to jeden z najszybciej rozwijających się działów nauki. Właśnie dzięki temu powstał laser diodowy Vectus – owoc ponad 10-letniej pracy naukowców z Harvard University. Chociaż jeszcze do niedawna depilację można było wykonywać tylko poprzez żmudne, czasochłonne i nierzadko bolesne zabiegi tak dzisiaj medycyna estetyczna nas zaskakuje. Możliwym staje się usunięcie na zawsze niechcianego owłosienia a najlepszym dowodem są na to nie tylko liczne badania laboratoryjne, ale opinie zadowolonych klientów, którzy z lasera skorzystali. Każdy z nich cieszy się dzisiaj idealnie gładką skórą wybranej partii ciała. Potwierdzają to zresztą także medycy:

 

– „To niewątpliwa rewolucja w zakresie depilacji. Laser diodowy Vectus, zbudowany przez zespół naukowców z Harvard University, jest oparty o technologie, których nikt inny wcześniej nie opracował. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że zabieg depilacji nie trwa długo, a przede wszystkim jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i oczywiście skuteczny. Seria zabiegów pozwala usunąć praktycznie wszystkie włosy z danego obszaru i jest to depilacja skuteczna na tyle, że już na pewno nie odrosną „–

mówi dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku.

 

Działanie lasera diodowego Vectus

 

To laser o długości fali 810 nm. Jego sercem jest w pełni opatentowany czytnik Skintel, którego zadaniem jest jeszcze przed wykonaniem zabiegu zbadać poziom aktywnej melaniny w strukturze włosa. Dzięki temu urządzenie dobiera odpowiednie parametry dla każdego pacjenta, wpływając na pełne bezpieczeństwo wykonywanej depilacji i maksymalną skuteczność. Nie ma tu miejsca na pomyłkę czy wystąpienie jakichkolwiek powikłań – laser Vectus jest w pełni bezpieczny a zabiegi są nieinwazyjne.

Sprawdź także: Starsza skóra – zadbana skóra.

Co więcej, depilacja przeprowadzona za pomocą tej technologii jest krótka (każdy zabieg trwa nie dłużej niż kilka minut) i zupełnie bezbolesna – wszystko za sprawą systemu chłodzącego skórę Advanced Contact Cooling. W odróżnieniu od laserów stosowanych kiedyś, Vectus uruchamia moduł chłodzący przez cały czas zabiegu: przed emisją światła, w jej trakcie oraz tuż po. Nie ma więc możliwości, by pacjent odczuwał jakikolwiek dyskomfort.

I to nie wszystko bowiem laser Vectus posiada wymienne głowice. Te większe stosowane są na dużych obszarach ciała, czyli m. in. plecach i kończynach. Mniejszych używa się natomiast m. in. w okolicach bikini czy nad górną wargą, czyli wszędzie tam, gdzie dodatkowo ważna jest doskonała precyzja.

Efekty zabiegów laserem Vectus

 

Po 4-6 zabiegach wybrana partia ciała zostaje trwale pozbawiona aż 95% owłosienia. Pozostałe 5% włosków było dopiero w fazie wzrostu więc wiązki światła wydzielane przez laser nie miały możliwości oddziaływania. Owłosienie, które pozostało można skutecznie zlikwidować kolejnymi zabiegami, by skóra ciała była idealnie gładka już na zawsze. Pamiętajmy, że nie zawsze da się przeprowadzić laserową depilację od razu. Pierwsza wizyta w gabinecie dermatologicznym czy klinice medycyny estetycznej jest najczęściej tą kwalifikującą. Skóra nie może być bowiem opalona ani podrażniona, pacjent nie może cierpieć na choroby skóry. W wywiadzie wyklucza się również cukrzycę, ciążę, karmienie piersią czy nowotwory, które również są przeszkodą do wykonania zabiegów laserowych.

Źródła:

http://vectusgdansk.pl/laser-vectus-vs-inny-laser/

http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/depilacja/