Dermapen

Zarówno przy wykorzystaniu mezoterapii mikroigłowej jak i wykonaniu zabiegów derma rollerami dochodzi do mikro nakłuć w głąb skóry, dzięki czemu następuje nie tylko pobudzenie do jej naturalnej odbudowy i regeneracji, ale również dochodzi do lepszego wchłaniania przez naskórek preparatów odżywczych. Dzięki temu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej tego rodzaju zaczęły być rzeczywiście chwalone bowiem efekty były zauważalne niemalże natychmiast. Dzisiaj mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją na rynku – renomowane gabinety dermatologiczne oraz kliniki medycyny estetycznej coraz częściej wykonują zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnego Dermapenu.

Dermapen działa podobnie jak tradycyjne urządzenia do iniekcji w głąb skory jednak przebieg zabiegu staje się jeszcze bardziej komfortowy dla pacjenta a efekty są o wiele lepsze.

 

Zasada działania Dermapenu

 

Dermapen to opatentowana technologia, której „sercem” są jednorazowe kartridże z 12 molibdenowymi igiełkami, dzięki nim możliwe są mikro nakłucia skóry. Istotą jest też innowacyjny system AOVN – to silnik, który pozwala wprowadzić igły w ruch sprawiając, że mogą one wykonać nawet 1300 nakłuć na sekundę. Co więcej, możliwa jest tutaj regulacja głębokości iniekcji od 0,5 mm do 2,5 mm – w ten sposób lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg ma pełną kontrolę nad jego przebiegiem i może natychmiast reagować. Właśnie to sprawia, że zabiegi przy wykorzystaniu są bezpieczne, nie ma tu miejsca na jakiekolwiek powikłania a z drugiej strony są jakże skuteczne. Nie ma możliwości, by nakłucia były stosowane zbyt płytko.

Po co stosuje się Dermapen?

 

Mikro nakłucia powodują naturalne pobudzanie skóry, dzięki czemu wykazuje ona wzmożone właściwości do samoistnej regeneracji. Zostaje pobudzona produkcja naturalnego kolagenu i kwasu hialuronowego, które w dużej mierze odpowiadają za poprawny stan i wygląd naszej skóry. Co więcej, dzięki mikro nakłuciom lepiej wchłaniane są wszelkie preparaty odżywcze. Zawsze po zabiegu na skórę nakładany jest specjalnie dobrany koktajl z witaminami, który ma działać leczniczo i regenerująco na dany problem. Zabiegi Dermapenem sprawdzają się idealnie w celu opóźniania pierwszych oznak starzenia się skóry. Sprawiają, że ta staje się odpowiednio ujędrniona, idealnie gładka. Dermapen wpływa też na niwelowanie rozstępów, przebarwień i blizn potrądzikowych. Sprawdza się tez doskonale w walce z łysieniem.

 mezoterapia na rozstępy gdańsk

Na jakie partie ciała można stosować Dermapen?

 

Doskonałe jest to, że Dermapen może być stosowany niemalże na każdej części ciała, nawet tej trudno dostępnej czy delikatnej. Ze względu na niewielkie rozmiary głowicy dociera w okolice oczu czy kącików ust. Tradycyjnie stosowany jest najczęściej na skórze twarzy chociaż doskonałą skutecznością wykazuje się też w celu niwelowania niekorzystnych zmian skórnych na brzuchu, udach, pośladkach, szyi czy dekolcie. W celu niwelowania łysienia jest też stosowany na skórze głowy.

Źródła: