Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa uznawana jest za jeden z najbardziej skutecznych, nieinwazyjnych zabiegów, których celem jest regeneracja skóry. Zabiegi te zaliczane są do metod niechirurgicznych medycyny estetycznej.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

To w pełni bezpieczny zabieg, który polega na wstrzykiwaniu w skórę leczniczych bądź regenerujących preparatów, dzięki którym powłoki skórne pobudzane są do samodzielnej odbudowy. Co więcej, tzw. koktajle, które wstrzykiwane są w poszczególne partie skóry zawierają specjalnie dobrany zestaw witamin, aminokwasów czy enzymów. Skóra już po pierwszym zabiegu jest w zdecydowanie lepszej kondycji i nabiera zdrowego wyglądu.

Sprawdź także: CZEMU WARTO PREWENCYJNIE BADAĆ POWIERZCHNIĘ SKÓRY?

Sam zabieg wykonywany jest przy pomocy mikroigieł. Najczęściej przebiega bez żadnego znieczulenia jednak osoby o niskim progu bólu bądź skórze nad wyraz wrażliwej mogą stosować znieczulającą maść do stosowania miejscowego.

Kiedy warto stosować zabieg?

Mezoterapia igłowa stosowana jest przede wszystkim w celu odbudowy i odżywienia skóry. Bardzo często z zabiegu korzystają osoby, które zauważyły u siebie pierwsze zmarszczki – seria zabiegów skutecznie je niweluje sprawiając, że skóra wygląda młodo i zdrowo. Mezoterapia igłowa stosowana jest zarówno w okolicach oczu, ust czy szyi, zabieg może być wykonywany na dekolcie. Doskonałe rezultaty przynosi również w celu spłycenia blizn czy usuwania przebarwień, na przykład po trądziku. Na ten cierpią najczęściej kobiety a duży wpływ mają w tym przypadku zaburzenia hormonalne bądź nieodpowiednia dieta. Niestety, chociaż dermatolodzy alarmują, by cerę trądzikową traktować wyjątkowo to zmiany skórne mogą wpływać niekorzystnie na estetykę wyglądu. Do oczyszczania twarzy należy stosować łagodne i niedrażniące produkty. Preparaty do mycia nie powinny zawierać alkoholu, a stosowana do mycia woda powinna być letnia. Po umyciu twarz powinna być osuszona delikatnie ręcznikiem oraz nawilżona specjalnymi preparatami. Pacjenci powinni unikać stosowania peelingów mechanicznych, a w trakcie dni słonecznych niezbędne jest używanie kremów z filtrem SPF 50+ oraz używanie kapeluszy ochronnych – mówi dr n. med. Marta Malek z Clinica Dermatologica. Jeśli jednak zmiany na skórze spowodują trwałe ślady jedynym ratunkiem może okazać się właśnie mezoterapia.

Co ciekawe, ma ona wiele korzystnych zastosowań. Coraz więcej zabiegi tego rodzaju wykorzystuje się również do walki z cellulitem czy rozstępami i wtedy mikroigiełki z kompleksem wartościowych substancji specjalnie dobranych pod względem problemów skóry pracują nie tylko w obrębie twarzy, ale i innych częściach ciała – na brzuchu, udach czy pośladkach. Mezoterapia stosowana jest także w celu redukcji tkanki tłuszczowej bowiem specjalne preparaty pobudzają mikrokrążenie w tkankach, dzięki czemu zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych. Warto również podkreślić, że mezoterapia stosowana jest również w celu skutecznego leczenia łysienia i nadmiernego wypadania włosów.

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Aby mezoterapia igłowa przyniosła pożądane efekty, zabiegi należy wykonać w seriach o odpowiednich odstępach czasu. Oczywiście, pierwsze zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu jednak zaleca się wykonanie ich co dwa tygodnie przez 2-3 miesiące. Dla podtrzymania efektu warto powtórzyć zabieg co 6 miesięcy. Należy przy tym pamiętać, że ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów ustala zawsze specjalista wykonujący mezoterapię igłową. Wiele zależy od istoty problemu oraz jego natężenia.

Z zabiegów nie mogą korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby z ropnymi problemami skórnymi, stanami zapalnymi, otwartymi ranami. Mezoterapii nie stosuje się też u osób z cukrzycą, nowotworami czy alergią na poszczególne składniki witaminowych koktajli.

Źródła:

http://zdrowecialomag.pl/zabiegi/mikrodermabrazja/