Zamykanie naczynek

Osoby, u których pękające naczynka pojawiają się w wyniku trądziku różowatego, rumienia, niedoborów witaminowych czy z jakiejkolwiek innej przyczyny już nie muszą się martwić. Nieestetyczny wygląd skóry można z łatwością wyeliminować udając się do gabinetu dermatologicznego na laseroterapię. Innowacją na rynku jest laser diodowy amerykańskiej firmy Cutera.

 

To VariLite, który wydziela wiązki światła przenikające w głąb skóry, skutecznie usuwając niechciane pajączki. Co więcej, urządzenie tego rodzaju idealnie sprawdza się także w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Cieszy fakt, iż zabiegi przy wykorzystaniu VariLite są całkowicie bezpieczne a do tego bezbolesne. Ponadto, bardzo często wystarczy jeden zabieg, by zauważyć zaskakująco dobre efekty – tyko przy bardzo zaawansowanych zmianach skórnych koniecznym staje się wykonanie kilku zabiegów. Nie jest to jednak bardzo uciążliwe bowiem każdy zabieg trwa jedynie od 15 do maksymalnie 30 minut.

Od teraz pacjenci nie muszą być już poddawani inwazyjnym operacjom chirurgicznym, nie muszą też stosować mało skutecznych preparatów kosmetycznych, laser diodowy jest całkowicie skuteczny a potwierdzają to naukowcy, medycy i oczywiście lekarze, którzy w gabinetach dermatologicznych czy klinikach medycyny estetycznej tego rodzaju zabiegi wykonują.

 

– „Warto wybrać tę sprawdzoną już metodę, zwłaszcza w przypadku występowania rozszerzonych naczynek (tzw. pajączki, teleangiektazje) na twarzy, szyi i dekolcie, a także nogach. Stosuje się ją również w przypadku występowania rumienia na twarzy, szyi i dekolcie oraz przy trądziku różowatym” – informuje dr n. med. Igor Michajłowski, prowadzący placówkę dermatologii, wenerologii i medycyny estetycznej Clinica Dermatologica w Gdańsku.

 

Ciekawostką jest fakt, iż zamykanie naczynek jest natychmiastowe a zabieg przebiega w największym komforcie dla pacjenta. Trzeba również zaznaczyć, że jest on nieinwazyjny a chory nie wymaga żadnej hospitalizacji – od razu po wykonanej laseroterapii może z powodzeniem wrócić do swoich dotychczasowych czynności. Ponadto, zabiegi są w pełni bezpieczne, nie ma tu mowy o jakichkolwiek powikłaniach.

Co więcej, badania laboratoryjne dowodzą, iż usuwanie naczynek tą metodą minimalizuje również ryzyko nawrotów, co w przypadku tradycyjnych operacji nie było takie pewne. Musimy pamiętać, że popękane naczynka nie są tylko niekorzystnym oszpeceniem skóry. Oczywiście, są niekorzystne wizualnie bowiem pojawiają się najczęściej na skórze twarzy, dekoltu, szyi czy kończynach dolnych a więc w miejscach często odsłoniętych jednak dużo większym zagrożeniem są ich powikłania.

Warto wiedzieć, że pajączki to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny. Bardzo często są one następstwem groźnych chorób bądź ich zwiastunem. Nie wolno ich bagatelizować bowiem mogą przyczynić się do powstawania żylaków, których konsekwencją będą zatory żylne.

Właśnie po to, by dbać o własne zdrowie powinniśmy udać się do dermatologa na laserowe zamykanie naczynek. Oczywiście, jeszcze przed wykorzystaniem lasera VariLite z każdym pacjentem jest przeprowadzana rozmowa kwalifikująca do zabiegu. Trzeba zaznaczyć, iż istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Laseroterapia nie będzie wykonana u kobiet ciężarnych i karmiących piersią, u osób z nadciśnieniem tętniczym, z zastawkami serca, z nowotworami czy tym, którzy stosują terapię lekami światłouczulającymi. Przeciwwskazaniem są też niektóre choroby skóry, takie jak łuszczyca.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://zabiegiestetyczne.net.pl/